Clicky

Online Resim Düzenleme

İnternetin son zamanlarda giderek yaygınlaşması ve mobil dünyasının akıllı telefonlarının da internet fırtınasına dahil olması ile İnstagram Twitter ve Facebook sosyal ağlarda fotoğraf paylaşımını gündeme getirdi.  İnsanlar her saniye dünya genelinde milyonlarca fotoğraf paylaşıyorlar. Fakat paylaşılan fotoğraflar birebir oynama yapılmadan gönderilmiyor. Neticede resmini gönderen bay ve bayanlar karşı taraflarca beğeni toplamak istiyor ve en iyi görüntüye sahip olmak kaygısı taşıyorlar.

Online Fotoğraf düzenleme Avantajları Nelerdir?

Ücretsiz olarak web üzerinden online hızlı ve etkili resim değiştirme olanağı sunması zamandan emekten ve paradan tasarruf ettirmesi en büyük avantaj olarak sayılabilir. Öte yandan profesyonel ve çok detaylı çalışmaların yapılamıyor olması kısıtlı özelliklerle çalışılmak zorunda kalınması da dez avantaj olarak görülebilir.

resim duzenleme

Pekiyi Bu İşi Nasıl Yapmak Gerekiyor?

Pahalı fotoğraf düzenleyici programlarla uğraşmak yerine ücretsiz online resim düzenleme programları var. Sosyal medyada fotoğraf ve düzenlenmiş resim paylaşımında büyük bir artış söz konusu… Kullanıcılar kendi resim/ fotoğraflarını paylaşırken fotoğraflar üzerinde online olarak bazı düzeltmeler yaparak paylaşıma sunmayı tercih ediyorlar… Fotoğraflarınızı/ resimlerinizi düzenlemek onlar üzerinde değişiklikler yapmak  kendi beğendiğiniz hale getirmek için büyük boyutlu programlar yükleyip  yüksek ücretler ödemek herkesi yapabileceği bir iş değil… İşte bu nedenle  ücretsiz ve online olarak düzenleme yapabileceğiniz  onlarca çeşit program  ve yazılımlar yardımı ile fotoğraflarınız üzerinde istediğiniz değişiklikleri  yapabilirsiniz. Sizler için önereceğimiz bazı online resim düzenleme programları şöyle:

Adobe Photoshop Express Editor Online Photoshop

Adobe Photoshop programı fotoğraf ve resimler üzerinde çalışmak isteyen uzman amatör genç –yaşlı herkesin az çok bildiği bir programdır. Genel olarak profesyonel anlamda gelişmiş resim düzenleme araçlarına sahip olan Adobe Photoshop binlerce dolarlık bir değere sahip. Profesyonel anlamda photoshop kullanan insanlar profesyonel program için yüksek ücretler ödemek zorundalar…Fakat amatör kullanıcılar için özellikleri kısıtlanmış online versiyonunu kullanmanız da mümkün…Neticede online resim düzenleme yapacaksanız çok profesyonel olmayan işlemler de işinizi görebilir. İşte bu amaçla yazılan ve bedava dağıtılan online resim düzenleme programları arasında sizler için 3 farklı program önerimiz var. Bunlar arasında en çok kullanılanı şüphesiz ki Adobe Photoshop Express Editor Online Photoshop programıdır. Adobe Photoshop Express Editor Online Photoshop bir web uygulaması olarak pek çok online düzenleme yapmanıza ücretsiz olanak sunuyor.

http://www.photoshop.com/tools/expresseditor

Aviary Advanced Suite

Aviary Advanced Suite Online Multimedya Düzenleme programı olarak  hem bedava sunuluyor  hem de sizi fotoğraf ve resim ile kısıtlamayan geniş bir   web uygulaması ortamında rahat çalışmanıza olanak tanıyor…

Program içerisinde çeşitli video ve resim/fotoğraf editörleri mevcut… Bu editörler daha kolay çalışma yapmanız için sizleri yönlendirecek. Bir sürpriz olarak program içinde müzik editörüne de rastlayabilirsiniz. İçinde pek çok editör ve kullanıcı dostu araçlar bulunduran programda resim ve Fotoğraflardan ziyade ayrıca isteyenlere vektörel çizimler yapmak imkanı da tanıyor…Çok çeşitli ve zengin araçlar içeren  Aviary Advanced Suite pek çok kullanıcının gözdesi olmaya aday bir online fotoğraf düzenleme uygulaması olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz bir program… Programı ücretsiz indirmek veya incelemek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

http://advanced.aviary.com/tools/image-editor

PicMonkey

PicMonkey rakipleri gibi web  tarayıcı üzerinde çalışan online fotoğraf ve resim düzenleme programıdır. PicMonkey ile resimlere ve fotoğraflara çok çeşitli  ikonlar ve clipartlar eklemeniz mümkün…Eğer resimlerinizi beğenmiyor yada resimlerinize  makyaj yapmak istiyorsanız PicMonkey tam da aradığınız ücretsiz online resim düzenleme programıdır.

PicMonkey diğer rakipleri olan online resim/fotoğraf düzenleme editörleri kadar geniş seçenekleri sunmayabilir. Ama resimlerinize çeşitli ücretsiz ikonlar ve clipartlar eklemek isteyenler için harika bir seçim olabilir. Fotoğrafınızı/Resminizi programa yükleyerek fotoğraf üzerinde  dilediğiniz gibi çalışabilir ve onları  bilgisayarınıza kayıt ettikten sonra sosyal ağlarda arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Programın  en çok kullanılan ve sevilen  özelliği  bayanlar için kullanılan komik makyaj yapma araçları…